Hlavní stránka
Info o trajektech

Info o trajektech

Při cestování po Evropě autem či autobusem nás od našeho cíle často dělí moře. Plavba trajektem se tak stává nezbytností při cestách nejen na středomořské ostrovy Korsiku, Sardinii a Elbu, ale i na sever do Skandinávie. Do Velké Británie sice trajektům konkuruje podmořský tunel, ale kdo by se chtěl připravit o pohled na slavné a fotogenické bílé doverské útesy. Cesta lodí nám může zpříjemnit i dlouhou cestu do Řecka, trajekt ze severní Itálie nám z této náročné trasy ukrojí pořádnou porci kilometrů. Cesta trajektem na Island poskytuje unikátní příležitost poznat Faerské ostrovy během zastávky trvající dva až tři dny. Plavba lodí je navíc pro většinu suchozemských cestovatelů velkým zážitkem a zpestřením dlouhé jízdy autem.

 

Plánování, volba trasy a ceny

Plánování předem se vyplatí. Ceny lodní přepravy jsou u většiny spojů pohyblivé podobně jako u letenek. Platí tedy pravidlo čím dříve, tím levněji. Včasným plánováním a rezervací s dostatečným časovým předstihem můžete ušetřit zejména u nejvíce žádaných termínů v hlavní letní sezóně. Některé trajektové společností motivují cestovatele k včasné rezervaci zvýhodněnými tarifními balíčky za auto včetně přepravovaných osob. Včasná rezervace je nutná z kapacitních důvodů zejména v prázdninové sezóně o víkendech. Na některých nočních trajektech je povinná rezervace kajut a ty nejlevnější jsou brzy vyprodané.

 

Rezervace trajektu

Pomůžeme vám s výběrem nejvhodnějšího spojení pro vaše cestování za nejlepší možnou cenu.

Rezervaci si můžete udělat sami online (proklikem na vyhledávač společnosti Direct Ferries) nebo se obraťte na nás telefonicky na číslo 576 130 840 nebo vyplňte formulář na naší hlavní stránce. Rádi Vám pomůžeme s výběrem nejvhodnějšího spojení pro vaše cestování za nejlepší možnou cenu. Máme přístup do rezervačních systémů desítek lodních společností a rezervaci pro vás rádi zajistíme.

 

Co Vám můžeme nabídnout a jaké jsou naše výhody oproti konkurenci:

 

- bezkonkurenční ceny, k cenám našich partnerů si neúčtujeme žádné další příplatky
- individuální přístup a poradenství na základě našich dlouholetých zkušeností
-   možnost platby v CZK i EUR
- v případě Vašeho zájmu vystavení daňového dokladu (faktury) podle Vašich požadavků
- možnost pojištění storna při neuskutečnění cesty
- možnost kombinace různých tras (zážitkové a okružní plavby apod.)
- možnost zajištění i dalších souvisejících cestovních služeb (přeprava, ubytování, apod.)

 

Cestování obytným automobilem

Cena bývá obvykle vyšší než u běžného osobního auta, pro rezervaci je nutné znát přesné rozměry vozidla. Některé lodní společnosti nabízejí na některých svých lodích na linkách např. na Sardinii nebo do Řecka tzv. „camping on board“, což znamená, že své obytné auto nebo karavan můžete zaparkovat na částečně otevřené palubě. K dispozici máte elektrickou přípojku a plavbu můžete na rozdíl od ostatních cestovatelů trávit ve svém pojízdném domově, navíc za cenu paluby. Možnosti jsou omezené, rezervaci doporučujeme provést i několik měsíců dopředu.

 

Pes na trajektu

Na většinu trajektů si můžete vzít i svého domácího mazlíčka. Pes musí být během přepravy umístěn buď v autě, nebo ve speciálních kotcích na lodi. Každá lodní společnost má své podmínky, o možnostech cestování se psem se informujte předem.

 

Cesta trajektem

Velké trajektové lodě jsou vybaveny stabilizátory, které zmírňují houpání. Na klidném moři pohyb lodi téměř neregistrujete. Ani stabilizátor však není všemocný a při zhoršeném počasí a silnějším větru se loď houpe, což většina cestovatelů snáší bez problémů. Citlivějším osobám doporučujeme na cestu přibalit volně prodejné léky proti kinetóze.
Po zaparkování na trajektu musí cestující auto opustit. Do vozidla není během plavby přístup, a proto je třeba již předem myslet na to, jaké věci budete na lodi potřebovat. Je dobré si předem připravit příruční zavazadlo pro pobyt na lodi, to se týká zejména delší plavby, např. přes noc s ubytováním v kajutě.

 

Zmeškaný odjezd

Není jistě příjemné nechat si pokazit začátek dovolené pohledem na záď odplouvajícího trajektu, a proto počítejte s dostatečnou časovou rezervou na cestu. V přístavu musíte být obvykle hodinu až dvě před odplutím lodi (informujte se předem), navíc je třeba počítat i s nepředpokládaným zdržením po cestě. Pokud trajekt nestihnete, lodní lístek na konkrétní spoj propadá. Případná změna rezervace záleží na podmínkách konkrétní lodní společnosti a tarifu, ve kterém máte trajekt rezervovaný. Vždy je ale dobré informovat předem lodní společnost nebo cestovní kancelář, u které jste si trajekt rezervovali.

Příklady cen a tipy pro rezervaci trajektů

Příklady cen a tipy pro rezervaci trajektů

Pro orientaci uvádíme příklady cen u nejoblíbenějších trajektů. Všechny uvedené ceny jsou za jeden směr. Naše tipy pro cestování trajektem: Anglie (Calais – Dover): Tuto trasu provozuje několik lodních společností, tím pádem trajekty plují téměř nepřetržitě. Kdo se chce vyhnout chaosu v obrovském přístavu Calais, určitě uvítá možnost odplutí z… číst více

Kajuty na trajektech

Kajuty na trajektech

Svou cestu trajektem můžete strávit na palubě lodi nebo si zarezervovat kajutu. Na většině nočních spojů je rezervace kajuty nebo alespoň polohovacího sedadla povinná. Každá lodní společnost nabízí různé typy kajut, základní rozdělení je na vnitřní a vnější kajuty. Vnitřní kajuta bez okna Tyto kajuty jsou umístěny ve vnitřní části lodi. Nemají… číst více