Hlavní stránka
Kolekce

Nezmeškejte svou plavbu z Dubaje či Říma. Nyní i s letenkou v ceně

Možná vás dosud od účasti na okružní plavbě velkou výletní lodí odrazovala složitá přeprava do přístavu, finanční náročnost a k tomu riziko zmeškání vyplutí. S novou nabídkou společnosti Costa...
Možná vás dosud od účasti na okružní plavbě velkou výletní lodí odrazovala složitá přeprava do přístavu, finanční náročnost a k tomu riziko zmeškání vyplutí. S novou nabídkou společnosti Costa Cruises nemusíte řešit vůbec nic.
Celé kouzlo spočívá v tom, že v ceně plavby jsou též letenky. Lodní společnost se o vás postará úplně od začátku, tedy od setkání na Letišti Václava Havla Praha. Zajistí transfer do přístavu a garantuje, že v případě zpoždění loď počká. Od vás se očekává jediné – maximálně si užít plavbu.
Plavba se zajištěnou letenkou sice vyžaduje základní znalost cizího jazyka, nejedná se však o nic složitého. Akce snad pomůže rozšířit řady českých účastníků okružních plaveb, kteří zatím tvoří pouze mizivé procento v prudce stoupajícím celkovém počtu cestujících (letos celosvětově dosáhne hranice 30 miliónů). V každém případě to je tip na pěkný dárek k Vánocům, narozeninám či výročí svatby.

Zázraky Dubaje na dosah s výletní lodí

Okružní plavba lodí Costa Diadema kolem Spojených emirátů, Ománu a Kataru odhaluje divy pohádkových zemí Arabského poloostrova. Plavba startuje v dubajském přístavu, zároveň nechává dostatek času na poznání úchvatné megalopole, kde zítra už skutečně znamená včera. Jak jinak charakterizovat technologické a architektonické divy jako nejvyšší světová budova Burdž Chalífa, umělý Palmový ostrov, plně automatizované metro, největší obchodní dům světa, krytá sjezdovka nebo vyhlídková terasa The Frame?
Další body harmonogramu plavby nejsou o nic méně zajímavé. Ománské hlavní město Muscat kombinuje arabskou kulturu (trh Mutthra Souk), islámské tradice (mešita sultána Kábúse) i současný rychlý rozvoj (Královská opera). O katarské metropoli Dauhá se mluví především v souvislosti se sportovními akcemi (uskuteční se tam i mistrovství světa v kopané), ovšem za vidění stojí i umělá laguna The Pearl ve stínu mrakodrapů. Hlavní město Spojených arabských emirátů Abu Dhabi se pyšní mešitou Šejka Zayeda, muzeem Louvre či zábavním světem Ferrari World.
Na výjimečnosti plavby z Dubaje se podílí i loď Costa Diadema. Jedno z největších a nejkomplexněji vybavených plavidel flotily Costa nabízí večerní show v divadle Emerald, wellness areál Samsara Spa, fitness sál a multifunkční sportovní hřiště, nákupní galerii nebo dětskou zónu s hradem a pirátským škunerem. Dlouhá řada gastronomických zařízení, včetně pivnice Dresden, pizzerie Pummid’oro a Country Rock Clubu, uspokojí i ten nejmlsnější jazýček.
První vyplutí lodě Costa Diadema na okružní plavbě z Dubaje s letenkou v ceně se odehraje 4. ledna 2020. Neváhejte, buďte u toho a poznejte kouzlo blízké exotiky!

Výletní lodí do Barcelony, Marseille a Říma

Okružní plavba novou obří výletní lodí Costa Smeralda z Říma kolem Itálie, Francie, Španělska a Baleárských ostrovů umožňuje poznat to nejzajímavější ze západního Středomoří. Plavba začíná v přístavu Civitavecchia, který tvoří vstupní námořní bránu do „pupku světa“ Říma. Po zastávce ve dvou menších italských městech La Spezia (s výlety do Pisy a Florencie) a Savona loď pluje do Marseille. Tam lze obdivovat baziliku Notre Dame de la Garde, pevnost If a vypravit se do Avignonu či do Aix-en-Provence.
K vrcholům okruhu patří návštěva Barcelony, lákající na Gaudího katedrálu Sagrada Família, dům Casa Milà a park Güell, na bulvár La Rambla či na starobylou Gotickou čtvrť. Zpestření plavby zaručuje prázdninová Palma de Mallorca na Baleárských ostrovech.
Jedinečnost plavby z Říma podtrhuje také zbrusu nová loď Costa Smeralda. Kromě nádherných interiérů inspirovaných nejkrásnějšími lokalitami Itálie ukrývá divadelní sál San Remo, simulátor formule 1, kasino, 4D kino, akvapark a lunapark, wellness Samsara Spa, bazén či rozsáhlou posilovnu. Nechybí několik restaurací, kde se jídla připravují i podle slavného michelinského kuchaře Bruna Barbieriho.
Začátek plaveb lodí Costa Smeralda (od 28. května 2020) slibuje klidný zážitek ještě před začátkem prázdnin, od července naopak s sebou můžete vzít děti a prožít neopakovatelnou rodinnou dovolenou.